Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalno - Turystyczne "Szansa" w Grzybowie

 
12.01.2016 r.

Zakończenie projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" - wędrówki po Wielkopolsce

     W grudniu 2015r. zakończył się projekt "Cudze chwalicie, swego nie znacie" – wędrówki po Wielkopolsce. Projekt realizowany przez Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno - Kulturalno - Turystyczne "Szansa" w Grzybowie, współfinansowany przez Fundację PZU. W ramach projektu dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalna mogły poznać dokładniej Wielkopolskę. Zwiedzić m.in. Muzeum "Bramę Poznania" oraz wiele ciekawych miejsc w Poznaniu, Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie, Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. W ramach projektu młodsze dzieci uczestniczyły m.in. w spektaklach teatralnych w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie i WOK we Wrześni. Beneficjenci projektu brali udział w spektaklach Teatru Muzycznego i Teatru Nowego w Poznaniu. Dzięki Fundacji PZU uczestnicy projektu byli w miejscach, które na co dzień nie są przez nich odwiedzane.

20.12.2015 r.

Ostatnie wycieczki.

     Na zakończenie projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" – wędrówki po Wielkopolsce odbyły się wycieczki do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie i Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na Grodzie w Grzybowie.

5.12.2015 r.

Teatr.

     Październik i listopad i grudzień dla uczestników "Cudze chwalicie, swego nie znacie" – wędrówki po Wielkopolsce minął pod hasłem bywamy w teatrze. Były to teatry: Teatr Im A . Fredry w Gnieźnie, Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Poznaniu. Teatr Wrocławski, który wystawiał sztuki dla dzieci we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

13.11.2015 r.

     Dnia 12 listopada 2015 r. odbyło się walne zebranie stowarzyszenia. Było to również zebranie sprawozdawczo – wyborcze. Poprzedni zarząd otrzymał absolutorium za działalność w latach 2010-2015. Na następną kadencję wybrano ponownie te same osoby.
Zarząd:
Mariola Zalepa – prezes
Anna Wilińska – Wiceprezes
Małgorzata Niedziela – Skarbnik
Dagmara Wrzeszcz – członek zarządu
Natalia Jerzykiewicz- członek zarządu.
Komisja Rewizyjna:
Monika Kaźmierczak - przewodnicząca
Julita Kryszak – członek komisji
Hanna Nowaczyk – członek Komisji


28.06.2015 r.

Poznań i Września jakich nie znacie.

     Uczestnicy projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" – wędrówki po Wielkopolsce zwiedzali Poznań, Wrześnię. W czasie wakacji odwiedzą Licheń i Świebodzin.

26.05.2015 r.

"Cudze chwalicie swego nie znacie" – wędrówki po Wielkopolsce

     Stowarzyszenie "Szansa" rozpoczyna realizację projektu "Cudze chwalicie, swego nie znacie" – wędrówki po Wielkopolsce. W ramach programu PZU z Kulturą. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Fundacji PZU. W ramach projektu dzieci i młodzież w wieku od 6-15 lat zwiedzą Wielkopolskę. Odwiedzą muzea, teatry, wystawy.

19.02.2014 r.


     Dnia 15 lutego 2014 roku odbyło się kolejne spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia "Szansa" w Grzybowie. Dzięki gościnności Pana Grzegorza Dobrosielskiego odbyło się ono w Restauracji "Relax". W czasie spotkania wręczono kryształowe serduszka osobom ,które w szczególny sposób wspierają naszą działalność. Otrzymali je:
1. Pani Joanna Pikora – Ignasiak – Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego we Wrześni,
2. Pan Tadeusz Tomaszewski - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej,
3. Pan Henryk Wiktorowski - Sołtys wsi Wódki.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie, miłą i serdeczną atmosferę.
Do zobaczenia wkrótce. Galeria zdjęć.

Dnia 18 maja 2014 r. organizujemy wyjazd do poznańskiego Teatru Muzycznego na spektakl. "Klimakterium". Zgłoszenia do 22 lutego.

W dniach 11 - 13 kwietnia 2014 r. Stowarzyszenie "Szansa" w Grzybowie organizuje Wycieczkę do Szklarskiej Poręby z jednodniowym pobytem w Pradze. Koszt wycieczki 350 zł. Zgłoszenia do 27 lutego w sekretariacie szkoły w Grzybowie. Szczegółowe informacje po numerem tel. 667 985 449.

1.01.2014 r.

"Lider Aktywności Lokalnej 2013"


     Dnia 30 grudnia 2013r. w Bieganowie z rąk Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tadeusza Tomaszewskiego nasze stowarzyszenie odebrało statuetkę "Lider Aktywności Lokalnej 2013". Praca nasza została doceniona, a tym samym jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani do kolejnych przedsięwzięć. Galeria zdjęć.

25.11.2013 r.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU WSPÓŁFINANSOWANEGO PRZEZ FUNDACJĘ PZU.


     Zakończył się projekt "Kultura nie jedno ma imię" współfinansowany przez FUNDACJĘ PZU. Objęto działaniami 132 beneficjentów. Były to dzieci i młodzież z Grzybowa i okolicznych miejscowości. Wszystkie cele zrealizowano i osiągnięto założone rezultaty. W imieniu zadowolonych dzieci składamy serdeczne podziękowania FUNDACJI PZU za współfinansowanie projektu.

28.09.2013 r.

WYJAZDY DO BISKUPINA SIĘ UDAŁY.


     W ramach projektu "Kultura nie jedno ma imię" dzieci brały udział w wyjazdach do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Galeria zdjęć.

20.06.2013 r.

PROJEKT TRWA.


     W ramach projektu "Kultura nie jedno ma imię" dzieci wzięły udział w wyjeździe do tetru gdzie obejrzały sztukę oraz miały możliwość zwiedzenia teatru i zapoznania się z pracą aktorów. Galeria zdjęć.

20.05.2013 r.

OGŁOSZENIE!


     Stowarzyszenie "Szansa" w Grzybowie z dniem 20 maja 2013 r. rozpoczyna realizację projektu "Kultura nie jedno ma imię". Dzięki dotacji FUNDACJI PZU w kwocie 13 980 zł możliwe będą następujące przedsięwzięcia:
1. Udział dzieci i młodzieży w wieku od 7-15 lat w: spektaklach w Teatrze Muzycznym w Poznaniu
2. Wyjazd edukacyjny do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie
3. Udział w XIV Zjeździe Wojowników Słowiańskich na Wczesnośredniowiecznym Grodzisku w Grzybowie
4. Dwudniowy wyjazd edukacyjny . Miejscem pobytu miejscowość Chmielno.
5. Spektakl w Teatrze Nowym w Poznaniu
Wszystkie chętne dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat, zapraszamy 25 maja 2013r.o godz. 14.00 na spotkanie organizacyjne.

11.05.2013 r.

OGŁOSZENIE!


     Stowarzyszenie „Szansa” w Grzybowie organizuje dnia 18 maja 2013r. wyjazd do Teatru Muzycznegow Poznaniu na musical pt. „PHANTOM” na podstawie powieści Gastona Leroux UPIÓR W OPERZE.
Całkowity koszt wyjazdu - 20zł.
Wszyscy chętni proszeni są o dokonanie wpłaty, która będzie rezerwacją miejsca, w sekretariacie szkoły w Grzybowie do 15 maja 2013r.
Wyjazd w dniu spektaklu o godz. 17.00(szkoła)

*     *     *

Stowarzyszenie „Szansa” w Grzybowie organizuje dnia 29 czerwca 2013r. wycieczkę do Biskupina. W programie zwiedzanie + posiłek.
Całkowity koszt wyjazdu - 15zł.
Wszyscy chętni proszeni są o dokonanie wpłaty, która będzie rezerwacją miejsca, w sekretariacie szkoły w Grzybowie do 25 czerwca 2013r. 
16.02.2013 r.

KRYSZTAŁOWE SERCA

     Dnia 16 lutego 2013 r. zarząd stowarzyszenia „Szansa” zorganizował spotkanie, w czasie , którego już po raz trzeci wręczono coroczne „Kryształowe Serduszka” . Nagrodę w formie kryształowego serca zarząd przyznał osobom, które w sposób szczególny przyczyniają się do działalności stowarzyszenia. Wspomagają je finansowo, rzeczowo lub wspierają własną pracą.
     W tym roku kryształowe serduszko otrzymali: Władysław Kosmala - sołtys wsi Kleparz, Leszek Stawicki - prezes Spółdzielni Produkcji Rolnej Wódki- Grzybowo i Jacek Wrzesiński - kierownik znajdującego się w Grzybowie Oddziału Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
     Zarząd stowarzyszenia dziękuje wszystkim za obecność i stworzenie świetnej atmosfery. Nauczycielom za przygotowanie, a dzieciom i młodzieży za super występy artystyczne.

Galeria zdjęć